Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη πήρε ο Όμηρος Νεοχωρίου στο γήπεδο της Γαβρολίμνης επί του ΑΟ Χάλκειας με 2-1 . Οι νικητές ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης.

Ο Όμηρος με το σημαντικό «τρίποντο» της Κυριακής έφτασε τους 49 βαθμούς ενώ ο ΑΟ Χάλκειας παρέμεινε στους 27 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι με τον αέρα του πρωτοπόρου στην βαθμολογία πήραν προβάδισμα στο σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου. Ο Νούλας εκτέλεσε κόρνερ και ο Σεραφίγγος με σουτ άνοιξε το σκορ για τον Όμηρο. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν το επιθετικό παιχνίδι τους και στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μανθόπουλο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα από τον Νούλα.

Στο β΄ημίχρονο ο Όμηρος είχε σουτ στο δοκάρι με τον Νούλα στο 52΄, ενώ δοκάρι είχε και στο 80΄ο Βαλτογιάννης.

Το μόνο που κατάφερε Ο ΑΟ Χάλκειας ήταν να μειώσει το σκορ στο 89΄με τον Αλεξόπουλο

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καλαμάρης με βοηθό τον Αντωνόπουλο και τον Καλυβόπουλο