Η Θύελλα Αγίου Ανδρέα πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας του 1ου ομίλου.

Η ομάδα του Νίκου Πριόνα , με την δύναμη της έδρας,  νίκησε σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι τον Αχελώο Νεοχωρίου με 4-1.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης. Το σκορ για την Θύελλα άνοιξε μόλις στο 6΄της αναμέτρησης με κεφαλιά ο Σαλάππας. Ο Αναγνωστόπουλος με δυο προσωπικά του τέρματα (32΄και 40΄), αύξησε τον δείχτη του σκορ σε 3-0.

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Αχελώος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Πλακίδα μείωσε σε 3-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 47΄ ο Αγγελής με δυνατό σουτ

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ι. Κασβίκης με βοηθό τον Ζαχαράτο και την Τσώνη