Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη πήρε την Κυριακή ο ΑΟ Αγρινίου, (2-1 επί του Αστέρα Κυψέλης)έφτασε τους 37 βαθμούς και πλησίασε την κορυφή της βαθμολογίας τον πρωτοπόρο Κεραυνό οποίος είχε ρεπό.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι και εκτός από τα γκολ δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ, στο πρώτο ημίχρονο με Μακρή και Κούση, και στον δεύτερο ημίχρονο με τον Κούση.

Από την άλλη μεριά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν κυρίως με στημένες φάσεις (κυρίως με στημένα από τον Αυγέρη), αλλά ο Βασιλόπουλος δήλωσε παρών.

Τα γκολ του αγώνα

29΄0-1 Σέντρα Γκουρνέλου Χ. από αριστερά και ο Φραγκούλης με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους

40΄1-1 Διαγώνιο σουτ από τον Ασβεστόπουλο η μπάλα στα δίχτυα

79΄1-2 Με εκπληκτική ατομική προσπάθεια ο Φραγκούλης δίνει έτοιμο γκολ στον Κοκκώνη, ο οποίος από κοντά διαμορφώνεις το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής : Τσοπλάκος Βοηθοί : Γαλανόπουλος, Χουλιάρας