Με δυο γκολ από τον Καψάλη ο Κεραυνός Ποταμούλας πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη στην δυνατή έδρα της ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου, έφτασε τους 14 βαθμούς και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα για την συνέχεια του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι εκμεταλλευτήκαν στιγμές αδράνειας της ΑΕΚ, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης

Μόλις στο πρώτο λεπτό μετά απο εκτέλεση κόρνερ από τον Σαμψώνα, ο Καψάλης με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 43΄ο έμπειρος επιθετικός του Κεραυνού εκμεταλλεύτηκε την κάθετη μπαλιά του Θ. Σωτηρίου και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα(0-2)

Διαιτητής: Λάμπρου, Βοηθοί: Μιζάλου, Βασιλείου Δ.