Ήταν ντέρμπι μεταξύ δυο ομάδων που διεκδικούν την άνοδο στην Β΄κατηγορία του νομού μας. Παναμβρακικός και Άρης Λεπενούς σε ματς διαφήμιση για το Ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο του νομού μας διασταύρωσαν τα «ξίφη»  τους σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Μπούκας.

Μεγάλος νικητής της αναμέτρησης ήταν ο Παναμβρακικός (3-2) επί του Άρη Λεπενούς.

Οι νικητές κατόρθωσαν πήραν το «τρίποντο» και στην συνέχεια πανηγύρισαν την άνοδο στην Β΄κατηγορία.

Όσο αφορά το αγωνιστικό μέρος της συνάντησης ο Μπότσαρης στο 42΄έδωσε το προβάδισμα για τους γηπεδούχους (1-0 σκορ ημιχρόνου)

Στην επανάληψη ο Βαμβακάς στο 60΄ισοφάρισε για τον Άρη, αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Φίλος έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του Παναμβρακικού.

Στο 69΄ο Ράπτης έκανε το 2-2, για να διαμορφωθεί το τελικό 3-2 στο 89΄με γκολ από τον Φίλο.

Αξίζει να αναφερθεί ότι και οι δυο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές. Στο 70΄ αποβλήθηκε ο Τσιλιμαντός για τον Άρη και στο 90΄ο Αργύρης Σ. για τον Παναμβρακικό.

Διαιτητής: Λιόνας, Βοηθοί: Λιακώνης, Βασιλόπουλος