Για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου το Σ.Α. Στρατωνίου με 75 – 53.
Ο ΑΟΑ μπήκε από την αρχή του αγώνα δυνατά και προηγήθηκε με 8 πόντους με την ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου. Στο ημίχρονο η διαφορά έφτασε στους 12 πόντους και στο τρίτο δεκάλεπτο ο  ΑΟΑ πήρε προβάδισμα 20 πόντων με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στους 14. Οι παίκτες του ΑΟ Αγρινίου  συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφτασαν τη διαφορά στο τελικό +22.
Δεκάλεπτα: 22 – 14, 18 – 14, 20 – 18, 15 – 7.
Διαιτητές: Καμήτσος – Μαρινάκης.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 22, Μπερερής 2, Μιχάλογλου 18(2), Καπινιάρης 16(2), Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 5(1), Γκρέκας, Μήτσου 6(1), Ψαράς 6(1), Σταμίρης.
Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Δημήτρης Μύθου): Δοξάκης 17(1), Μπουρδάνος 14(3), Κολοκοτρώνης 1, Δημητρακάς, Σιδηροηλίας 1, Μπέγος 3(1), Φλιάτης 7, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 6, Κοτζαγιάννης, Κόκκιος.