Με την δύναμη της έδρας και την ψυχολογία στα ύψη μετά την γκέλα της ΑΕΜ στο Αγγελόκαστρο, ο Όμηρος Νεοχωρίου δεν δυσκολεύτηκε να πάρει μια σημαντική εντός έδρας νίκη επί του Ηρακλή Αστακού με 3-0 και να αυξήσει την διαφορά που τον χωρίζει από την ΑΕΜ σε 3 βαθμούς.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ο Όμηρος επέβαλε τον ρυθμό του και κατόρθωσε στο 35΄με σκόρερ τον Βασιλάρη να πάρει προβάδισμα (σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο)

Στην επανάληψη ο Όμηρος πέτυχε άλλα δυο γκολ στο 67΄με σουτ από τον Σεραφίγγο, και στο 87΄με σκόρερ τον Γκάτση που με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0

Διαιτητής: Τσοπλάκος, Βοηθοί Βασιλόπουλος, Καλυβόπουλος