Ο Όμηρος Νεοχωρίου κατάφερε να πάρει την ύστατη στιγμή τους τρεις βαθμούς της νίκης επικρατώντας με 1-0 της Δόξας, και διατήρησε την διαφορά των 3 βαθμών από την δεύτερη ΑΕΜ.

Σε ένα ντέρμπι μεταξύ δυο ομάδων που θα βρεθούν και πάλι αντίπαλοι στα πλέι-οφ,  για την άνοδο στην Γ΄Εθνική ο Όμηρος Νεοχωρίου πήρε πολύτιμη εκτός έδρας νίκη επί της Δόξα Καινουρίου και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ήταν ένα ματς για γερά νεύρα σε κακό αγωνιστικό χώρο, που κρίθηκε στις καθυστερήσεις με γκολ από τον Χαράλαμπο Νάκο. Ματς στο οποίο υπήρχε πεντάλεπτη διακοπή του αγώνα στο 38΄για επεισόδια στην εξέδρα του γηπέδου, αλλά με την επέμβαση των ψυχραιμότερων ο αγώνας συνεχίστηκε…

Οι κυριότερες φάσεις και το γκολ

20′  Απευθείας εκτέλεση φάουλ από το Βασιλάρη απόκρουσε σε κόρνερ ο Ρόκκος

33′ Μακρινό σουτ του Γκάτση η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ

34′  Εκτέλεση κόρνερ απ΄τον  Νάκο κεφαλιά Καντάνη, η μπάλα άουτ

38′ Ο αγώνας διακόπηκε από το διαιτητή Ντζάνη για περίπου πέντε λεπτά  λόγω επεισοδίων στην εξέδρα

49′ Εκτέλεση φάουλ του Τζωρτζόπουλου κεφαλιά Νταλαπέρα υπό πίεση από το ύψος της μικρής περιοχής άουτ

51′ Ο Γκάτσης βρήκε με ωραία πάσα το Νάκο που μπήκε στην περιοχή και υπό την πίεση του Κακούρη έκανε το σουτ ο Ρόκκος απομακρύνει, στην συνέχεια της φάσης η μπάλα έφτασε στον Βασιλάρη που έκανε σουτ μέσα από την περιοχή με τον Ρόκκο να αποκρούει ξανά, και η φάση να σταματάει με υπόδειξη οφσάιντ στον Νάκο

80′ Ο Δάρλας βρήκε τον Λιάρο σε θέση πλάγια δεξιά που έστρωσε στον Νταλαπέρα που έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ

83′ Κόρνερ του Νάκου ο Τσώνης από κοντά και μέσα στην μικρή περιοχή κάνει την προβολή με τη μπάλα να κοντράρει στο Ψηλό και να καταλήγει κόρνερ

85′ Μακρινό σουτ του Λιάρου ελάχιστα άουτ

93′  ΓΚΟΛ  0-1 Ο Γκασούκας βρήκε τον Γκάτση που έκανε το σουτ ο Ρόκκος απόκρουσε και ο Νάκος με κεφαλιά από κοντά και μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

Διαιτητής: Ντζάνης , Βοηθοί: Κολοσιώνης, Καλαμπόκης