Βαθμούς ,και εντυπώσεις μοιράστηκαν ΑΟ Ρηγανά και Δόξα Καινουρίου στα πλαίσια της 28η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας του νομού μας.

Και οι δυο ομάδες ήθελαν την νίκη για διαφορετικούς λόγους . Ο γηπεδούχος ΑΟ Ρηγανά θέλει πόντους για παραμονή στην κατηγορία δίχως αγώνες μπαράζ, η Δόξα επίσης ήθελε την νίκη για να έχει περισσότερους πόντους στους αγώνες πλέι-οφ για την άνοδο στην Γ΄Εθνική. Τελικά η μπίλια…στην μέση με το 1-1 να αφήνει γλυκόπικρη γεύση στις δυο ομάδες.

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα, μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο στην επανάληψη ο ΑΟ Ρηγανά πήρε προβάδισμα στο 53΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Α. Κορομηλα. Η απάντηση της Δόξας ήταν άμεση με γκολ του Αγγέλη επτά λεπτά αργότερα

DSC01080

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Ρηγανά με τον Μικρόπουλο σε καλή θέση απέναντι στον Ρόκκο να σουτάρει άουτ

16′ Σουτ Σαμψωνα μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή η μπάλα  άουτ

37′ Σουτ Μικροπουλου από πλάγια αριστερά η μπάλα μετά από κόντρες θα περάσει κόρνερ

40′ Δυνατό σουτ Καλογεράκη έξω απ’ την περιοχή θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Ροκκος

50′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Φ. Κορομηλά, δυνατό σουτ από τον Μικρόπουλο ο Ρόκκος απομακρύνει την μπάλα.

51′  Δυνατό σου  Κορομηλά Α. η μπάλα αουτ

53′ ΓΚΟΛ  1-0 Ο Μικρόπουλος από θέση αριστερά ανατρέπεται από τον Ρόκκο με τον ρέφερι να καταλογίζει πέναλτι. Ο Α. Κορομηλάς εύστοχος ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

60′ ΓΚΟΛ 1-1 Εκτέλεση κόρνερ από τον  Κακούρη και από κοντά ο Αγγελης με σουτ θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα

DSC01103

66′ Εκτέλεση φάουλ από τον Ζαχαράκη η μπαλα άουτ

68′ Κοντινή κεφαλιά Κωστή μετά από εκτέλεση κόρνερ Κορομηλά Α. η μπάλα άουτ

84′ Δυνατό σουτ Αυγέρη θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Ρόκκος

86′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από Μουτσα η μπάλα άουτ

90′ Δυνατό σουτ από τον Ζαχαράκη εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ρόκκος

Διαιτητής : Ματσούκας, Βοηθοί: Τσιλίκας, Κακατσίδης