Για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στις Σέρρες τους Ίκαρους με σκορ 80 – 67 και παρέμεινε στη 2η θέση της βαθμολογίας φτάνοντας στους 43 βαθμούς.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και στο φινάλε οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 28 – 27. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ  πήρε προβάδισμα και πήγε στο ημίχρονο με διαφορά 6 πόντων. Η διαφορά αυτή διατηρήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο και στην τελική αντεπίθεση των γηπεδούχων οι παίκτες του ΑΟΑ είχαν “απάντηση” φτάνοντας στη νίκη με το τελικό +13.
Επόμενος αγώνας είναι αυτός με το Φίλιππο Βέροιας την Κυριακή 14 Απριλίου στις 5 το απόγευμα στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου, σε ένα παιχνίδι που η διοίκηση της ομάδας περιμένει τους φιλάθλους να σταθούν δίπλα στους παίκτες  για να πετύχουν μία ακόμα νίκη, που θα φέρει τον ΑΟΑ  ένα “βήμα” πιο κοντά στο στόχο του
Δεκάλεπτα: 28 – 27, 10 – 17, 14 – 14, 15 – 22.
Διαιτητές: Φουτζήλας – Τζιοπάνος.
Α.Ο.Κ. ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Κώστας Σίσκος): Κάτος, Σιδερίδης 9(3), Γεωργιανός 12(3), Δαλαγκόζης 3(1), Παπαδόπουλος 8, Καραμπέκης 9(1), Θολιώτης 6, Φώτογλου 9(1), Κακιούζης 11.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14, Μπερερής 7, Μιχάλογλου 22(3), Καπινιάρης 11(1), Χρήστου, Τσάτας 2, Σταμούλης, Γκρέκας 8, Μήτσου 13(2), Ψαράς 3(1), Σταμίρης.