ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Με σκορ 4-1 ο ΑΟ Ρηγανά νίκησε τον Αχελώο Αγγελοκάστρου στον δεύτερο  αγώνα (play-out ) για την παραμονή στην κατηγορία , που έγινε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου. Ήταν ένα πολύ καλό ματς ανάμεσα σε δυο ομάδες που «παλεύουν» για την παραμονή στην Α΄κατηγορία.

Ο Αχελώος ξεκίνησε την αναμέτρηση με γκολ από τα ….αποδυτήρια, αλλά στην συνέχεια ο ΑΟ Ρηγανά , πήρε προβάδισμα λίγο πριν το τέλος του α΄ ημιχρόνου και στην επανάληψη πέτυχε άλλα δυο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 4-1

Στην τρίτη και τελευταία αναμέτρηση των δυο ομάδων που θα γίνει σε μια εβδομάδα στο γήπεδο του Αγγελοκάστρου η ομάδα του Ρηγανά θέλει μόνο την νίκη, ώστε να παραμείνει στην κατηγορία, ενώ ο Αχελώος «βολεύεται” ακόμη και  με δυο αποτελέσματα (ισοπαλία, νίκη)

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

3΄ Πάσα του Αυγέρη στον Κορομηλά Α. που κάνει το σουτ, ο Μπότας όμως πέφτει στην δεξιά του γωνία απομακρύνοντας την μπάλα

4΄ΓΚΟΛ 0-1 Γύρισμα του Ανδρεάκη από τα αριστερά, ο Καλοκαίρης Ε. με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

6΄Δυνατό σουτ του Φράγκου απομακρύνει ο Φωτόπουλος

20΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχελώο με τον Καλοκαίρη Ε. σε καλή θέση απέναντι στον Φωτόπουλο, αλλά ο τερματοφύλακας του ΑΟ Ρηγανά απομάκρυνε την μπάλα

23΄Σέντρα του Μπούτιβα, κεφαλιά Καλοκαίρη Ε. άουτ

25΄ΓΚΟΛ 1-1 Ατομική ενέργεια του Κάππα από αριστερά, κάνει την σέντρα και ο Αυγέρης από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

26΄Σουτ του Στραβοδήμου μέσα από την μεγάλη περιοχή άουτ

35΄Δυνατό σουτ από τον Στραβοδήμο, ο Μπότας μπλοκάρει την μπάλα

37΄Ακυρώνεται γκολ του Αυγέρη ως οφσάιντ

38΄ΓΚΟΛ 2-1 . Σέντρα του Κορομηλά Α. από αριστερά, κεφαλιά πάσα από τον Στραβοδήμο, και ο Αυγέρης από κοντά δίνει προβάδισμα στην ομάδα του ΑΟ Ρηγανά

46΄ΓΚΟΛ 3-1 Εκτέλεση κόρνερ από τον  Κορομηλά Φ., ο Τουρλίδας με κοντινή κεφαλιά πετυχαίνει το τρίτο γκολ του ΑΟ Ρηγανά

55΄Συρτό σουτ του Κουρσάρη από πάσα του Αυγέρη άουτ

70΄Σουτ του Φάτσαλη από καλή θέση άουτ

71΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Α. Κορομηλά η μπάλα άουτ

74΄ΓΚΟΛ 4-1 Ο Τουρλίδας με δυνατό σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

46΄ Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Ζαχαράκη, απομακρύνει την μπάλα ο Μπότας