Με 4 γκολ που πέτυχε στο β΄ημίχρονο η ΑΕ Μεσολογγίου νίκησε με 4-1 την Δόξα Καινουρίου και διατήρησε την διαφορά τους ενός βαθμού από τον πρωτοπόρο Όμηρο Νεοχωρίου που επίσης νίκησε με 4-1 τον ΑΟ Χάλκειας

Η ομάδα της ΑΕΜ μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο ανέβασε στροφές στην επανάληψη και πήρε την ευρεία νίκη εκμεταλλευόμενοι κυρίως ατομικά λάθη των παιχτών της Δόξας Καινουρίου, η οποία στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο αν και υπήρχαν αρκετές απουσίες στο ρόστερ της ομάδας.

Τα γκολ του αγώνα

51΄1-0 Λάθος γύρισμα του Μούτσα προς τον Δαράβαλη, εκμεταλλεύεται την φάση ο Τσιούνης και από κοντά ανοίγει το σκορ για την ΑΕΜ

56΄ 2-0 Ανατροπή του Σαλμά στον Πιστιόλη, με τον ρέφερι να καταλογίζει πέναλτι, και τον Τσιούνη να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ για την ΑΕΜ

61΄3-0 Σέντρα του Μιχαλόπουλου, και ο Πιστιόλης με κοντινή προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

83΄ 3-1 Η Δόξα μειώνει το σκορ με τον Κακούρη, μετά από όμορφη ατομική ενέργεια

93΄ 4-1 Ο Καβαλλάρης στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής : Προβίδας, Βοηθοί: Τσιλίκας, Γαλανόπουλος