Το απόγευμα της Κυριακής (1 Σεπτεμβρίου) η Κ17 του Παναιτωλικού αντιμετώπισε στο προπονητικό της κέντρο σε φιλική αναμέτρηση τον Παναγρινιακό.

Τελικό αποτέλεσμα 1-1 με την Κ17 να προηγείται στο σκορ από τον πρώτο ημίχρονο με γκολ του Βλαχόπουλου, και ο Παναγρινιακός να ισοφαρίζει στο δεύτερο ημίχρονο με μακρινό σουτ του Βασιλάρη

Οι δυο προπονητές Μάνουελ Τζούνιορ (Κ17), και Λάκης Παπαχρήστος (Παναγρινιακός), χρησιμοποίησαν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στην διάθεσή τους, ενώ παράλληλα έβγαλαν και τα συμπεράσματά τους για τον βαθμό ετοιμότητας των ομάδων τους.

Για την Κ17 ήταν το τελευταίο «τέστ» πριν το επίσημο ματς για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας (7/ 9 στην Θεσσαλονίκη με τον ΠΑΟΚ), ενώ ο Παναγρινιακός θα συνεχίσει τους φιλικούς αγώνες μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος στην  Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣΑ