Στο ντέρμπι των ομάδων του Αγρινίου, η ΑΕΚ Αγίου Κων/ νου νίκησε με 1-0 την ΑΕ Αγίου Δημητρίου. Ήταν ένα δυνατό ματς με φάσεις εκατέρωθεν και την ΑΕΚ να παίρνει τους 3 βαθμούς της νίκης με γκολ που πέτυχε ο Ρήγας λίγα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Οι κυριότερες φάσεις και το γκολ

5΄Σέντρα του Κυτούγια Χ., γυριστό σουτ από τον Κατσαβοχρήστο η μπάλα άουτ

8΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Μακρή, κεφαλιά του Μαντόγλου άουτ

12΄ Εκτέλεση κόρνερ από τον Π. Μουχάνη, γυριστό σουτ του Κατσαβοχρήστου η μπάλα άουτ

17΄Σέντρα του Κατσαβοχρήστου, δυνατό σουτ από τον Μουχάνη Ε. η μπάλα κοντρλαρει στα σώματα των αμυντικών, και ο Μαντόγλου με κεφαλιά την διώχνει σε κόρνερ

22΄Δυνατό σουτ από τον Π. Μουχάνη, απομακρύνει σε κόρνερ ο Μπαλάσκας

24΄ Ο Μαντόγλου με δυνατό πλάγιο άουτ φέρνει την μπάλα στην περιοχή της «Ένωσης» ο Μακρής κάνει το σουτ αλλά ο Ζώης μπλοκάρει την μπάλα

32΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Μακρή, κεφαλιά του Ρήγα άουτ

40΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μακρή, ο Ζώης μπλοκάρει την μπάλα

42΄ΓΚΟΛ 0-1 Ο Ρήγας εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας και με σουτ ανοίγει το σκορ για την ΑΕΚ