Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου, που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Φίλιππου Βέροιας με 68 – 42.
Ο ΑΟΑ μετά τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου πήρε το προβάδισμα στο σκορ και από εκείνο το σημείο δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό της. Μετά τα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου η διαφορά ανέβηκε σε διψήφια τιμή και το ημίχρονο έκλεισε με προβάδισμα 13 πόντων για τον ΑΟΑ. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα και στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ με επιμέρους σκορ 19 – 7 έφτασε στο τελικό +26.

Δεκάλεπτα: 20 – 13, 13 – 7, 16 – 15, 19 – 7.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Τσακαλογιάννης – Κανελλόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 12, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 12(1), Χατζηνικόλας 6(1), Φραντσέσκι 9, Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 6, Σταματογιάννης 14, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 2, Σταμίρης.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Τσούκας, Τσεσμετζίδης, Φυλάκης, Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 3, Ελευθεριάδης, Κοθράς 9, Παραπούρας 10(1), Σουτζόπουλος 3, Καντάρκος 7, Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 7.