Σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-0 πέτυχε ο ΑΟ Ρηγανά την Κυριακή στο γήπεδο της Ποταμούλας. Οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και με γκολ του Τσάμη και Καραχάλιου πήραν πολύτιμο εκτός έδρας »Τρίποντο» .

Ο ΑΟ Ρηγανά έφτασε τους  10 βαθμούς στο πρωτάθλημα , και βρίσκεται μόνος στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο 2ο όμιλο της Β΄κατηγορίας.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

4′ Μεγαλη ευκαιρία σε τετ α τετ του Πελεκάνου θα αποκρούσει ο Καντανης

17′ Τετ α τετ του Ξευγενη θα πλασάρει πάνω απ’ τον Σπυρόπουλο άουτ

33′ Σουτ Στεργίου θα αποκρούσει ο Καντανης

41′  Εκτέλεση φάουλ του Στεργιου λάθος στην άμυνα της Ποταμουλας κι ο Πελεκάνος μόνος του θα πλασάρει πάνω στον Καντανη

43′ Σουτ Τυμπα λίγο άουτ

46′ Σουτ Στεργίου από πλάγια αριστερά λίγο άουτ

47′ ΓΚΟΛ  0-1 Εκτέλεση κόρνερ του Καλογεράκη κεφαλια Τσάμη η μπάλα στα δίχτυα

60′  Απευθείας εκτέλεση φάουλ του  Ξευγενη θα μπλοκάρει ο Σπυρόπουλος

70′ ΓΚΟΛ  0-2  Σέντρα του Στεργιου απ τα αριστερά κεφαλια Καραχάλιου η μπάλα στα δίχτυα

75′ Σουτ Καπή από ευνοϊκή θέση άουτ

89′ Σουτ του Σωτηρίου Θ. απ το ύψος του πέναλτυ  η μπάλα άουτ

Διαιτητής: Ασημάκης

Βοηθοί : Ξύστρας, Βασιλείου