Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγοριας γνώρισε ο ΑΟ Αγρινίου από τον Οίακα στο Ναύπλιο με σκορ 96 – 80.
Με την ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου ο ΑΟΑ προηγήθηκε με διαφορά δύο πόντων, όμως οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 49 – 42 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν διψήφια διαφορά και προηγήθηκαν με 21 πόντους στο 30ο λεπτό και το παιχνίδι έκλεισε με το τελικό +16 για την ομάδα του Ναυπλίου.
Το επόμενο Σάββατο στις 5 ο ΑΟ Αγρινίου υποδέχεται στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τον Αμύντα στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής.

Δεκάλεπτα: 22 – 24, 27 – 18, 29 – 15, 18 – 23.

Διαιτητές: Μπίκας – Γιακείμη – Μηλαπίδης.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Χάρης Κουλουριώτης): Σιμιτζής 15(1), Ραζής 5(1), Κουμπούρας 16(1), Παπαντωνίου 13(1), Τζόρτζεβιτς 27(1), Ευστρατίου, Βύρλας, Καλλινικίδης 2, Σκορδάς 8, Μακρής 4, Ζώρζος 6, Ψημίτης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 14, Μπερέρης 3, Μιχάλογλου 15(2), Χατζηνικόλας 2, Φραντσέσκι 15, Γκρέκας 11(1), Κασσιούμης 8, Σταματογιάννης 9, Ψαράς 3(1).