Αναλυτικά η ενημέρωση από την ΑΕ Ευηνοχωρίου:

Δεύτερη ήττα εκτός έδρας για την ομάδα μας στο Σαββατιάτικο αγώνα μέσα στον Αστακό. Η καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν αρκετή για να φέρει βαθμούς στην ομάδα του Ευηνοχωρίου. Στο πρώτο ημίχρονο το Ευηνοχώρι είχε την υπεροχή, είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Κάκκου και ένα τετ – τετ με τον Κοσμά. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστακός ήταν πιο συγκεντρωμένος στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε με δύο φάσεις να πετύχει δύο γκολ και να πάρει τη νίκη

ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

25΄ κεφάλια του Κάκκου, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνει η άμυνα του Αστακού

28’ ο Αποστολάκης έξω από την περιοχή, επιχειρεί δυνατό σουτ, σε σωστή θέση ο  Δουλιώτης μπλοκάρει εύκολα.

62’ σέντρα από δεξιά  του Αποστολάκη ο αμαρκάριστος Καταπόδης πλασάρει και κάνει το 1-0

67′ στην κόντρα επίθεση ο Αποστολάκης ο οποίος πιέζεται από το Μακρή, ο πρώτος επιχειρεί σέντρα συρτά παράλληλα με το τέρμα αλλά περνά ανεκμετάλλευτη στον κενό χώρο

81’  ο Ζαφείρης με σουτ έξω από την περιοχή  κάνει το τελικό 2-0