Για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας του 3ου ομίλου η Αναγέννηση Στάνου νίκησε εκτός έδρας με 4-2 τον ΑΟ Ελαιοφύτου.

Ο αγώνας έγινε Το Σάββατο  στο γήπεδο του Ελαιοφύτου.

Ο ΑΟ Ελαιοφύτου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και πήρε προβάδισμα στο σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου.

Η Αναγέννηση ισοφάρισε στο φινάλε το πρώτου ημιχρόνου, και στην επανάληψη ανέβασε «στροφές» πετυχαίνοντας μεγάλη νίκη μέσα στην δυνατή έδρα του Ελαιοφύτου.

Τα γκολ του αγώνα

33΄1-0 Εκτέλεση κόρνερ από τον Τσιρογιάννη, η μπάλα έφτασε μέσα στην μικρή περιοχή της Αναγέννησης και ο Μολώνης με κοντινό πλασέ δίνει το προβάδισμα στον ΑΟ Ελαιοφύτου

45΄1-1 Σε φάση διαρκείας στα καρέ του Ελαιοφύτου , ο Τσιούνης κάνει το κοντινό σουτ ο Καϊπάνος αποκρούει την μπάλα η οποία κατευθύνεται παράλληλα από την εστία του, εκεί βρίσκεται ο Καρακασίδης που κάνει την σέντρα και ο Τσιούνης από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

66΄1-2 Εκτέλεση φάουλ από τον Καρακασίδη, και ο Μικρόπουλος με κοντινή κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στην Αναγέννηση

72΄1-3 Κάθετη μπαλιά από τον Μπιστιντζάνο , ο Τσιούνης γίνεται κάτοχος της μπάλας απέναντι από την εστία του Ελαιοφύτου, και με κοντινό πλασέ(από την στιγμή που απέφυγε τον αντίπαλο τερματοφύλακα) πετυχαίνει το τρίτο γκολ για την Αναγέννηση.

90΄2-3 Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κοκοσούλα η μπάλα στην αριστερή γωνία του Κόκκαλη.

91΄2-4 Συρτή σέντρα από τον Τσιούνη, ο Τσουγρής με κοντινό σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα