Πετυχαίνοντας 3 γκολ το πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης (και άλλα δυο στο ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου), ο Αμβρακικός Λουτρού νίκησε εύκολα τον Ατρόμητο Αντιρρίου με 5-0 και παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, έναν μόλις βαθμό πίσω από τους πρωτοπόρους Παναγρινιακό και Δόξα Καινουρίου.

Η ομάδα του Γιώργου Γιάκου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και στο 10΄ο Γώγα άνοιξε το σκορ. Ο Μακρυπίδης στο 18΄πέτυχε το δεύτερο γκολ για τον Αμβρακικό, και τρία λεπτά αργότερα ο Στεργίου με πέναλτι έκανε το 3-0 (σκορ ημιχρόνου).

Στην επανάληψη ο Παγώνης στο 48΄και ο Γώγα στο 54΄διαμόρθωσαν το τελικό 5-0.

Διαιτητής : Καλαμάρης

Βοηθοί : Τάκος, Ροδάτος