Με νίκη προχώρησε σήμερα η ομάδα μας, καθώς κέρδισε εκτός έδρας τον Τρίκαρδο Κατοχής με σκορ 2-3. Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο έπιασε πολύ καλή απόδοση, πέτυχε  και τα τρία γκολ στο 1′ 14′ και 44′ λεπτό, χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο δείχνοντας να έχει κατοχυρώσει τη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο με την ασφάλεια του σκορ, έπαιξε πιο ελεύθερο ποδόσφαιρο, και χάρη στην ευστοχία των αντιπάλων από δύο ανύποπτες φάσεις δέχθηκε δύο τέρματα στο 68 και στο 87′.

ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

1′  Από αριστερά υποδειγματική σέντρα του Γιαβρούτα στο ύψος του πέναλτι, ο Δημαράς στοπάρει τη μπάλα και με ωραίο πλασέ σημειώνει το 0-1 για την ομάδα μας

12′  κάθετη πάσα του Κουτρομάνη στο Δημαρά, αυτό μόνος του σουτάρει πάνω στον Τσιάρα

14′ από πλάγια αριστερά ο Αλμπάνης  έξω από την περιοχή με τέλειο ψιλοκρεμαστό δυνατό σουτ κάνει το 0-2 για την ομάδα μας

23′ σέντρα του Δημαρά, ο Μιχαλόπουλος Α. το απευθείας σουτ, η μπάλα περνά λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσιάρα

24′ ο Κακούρης από δεξιά σουτάρει, και με τα πόδια διώχνει σε κόρνερ ο Δουλιώτης

44′ από αριστερά σέντρα του Μιχαλοπούλου Α. στην περιοχή, ο Δημαράς σουτάρει, αποκρούει ο Τσιάρας και ο επερχόμενος Κουτρομάνης κάνει το 0-3 με σουτ

66′ κόρνερ για την κατοχή την κεφαλιά ο Μπλέτσας και η μπάλα καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Δουλιώτης και απομακρύνεται

68′ ο Αθανασόπουλος μέσα από την περιοχή πλασάρει και μειώνει για την Κατοχή σε 1-3

74′  εκτέλεση φάουλ με τον Βασιλείου από αριστερά, ο Κάκκος μέσα από τη μικρή περιοχή την κεφάλια και εξ επαφής ο Τσιάρας διώχνει σε κόρνερ

87′ κόρνερ από αριστερά για την κατοχή, ο αμαρκάριστος Μπαρούχος πιάνει την κεφάλια και μειώνει σε 2-3 για την Κατοχή