Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει από την Κυριακή το μεσημέρι η ΑΕ Αγίου Δημητρίου μετά την εντός έδρας νίκη απέναντι στον Κεραυνό Ποταμούλας.

Η ομάδα του Θεόδωρου Μουχάνη αν και δυσκολεύτηκε αρκετά εντούτοις πήρε την πολύτιμη νίκη με 2-1 και βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς.

Στο αγωνιστικό μέρος της συνάντησης ο Φάτσαλης στο 16΄με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ για την « Ένωση».

Στην επανάληψη (55΄) ο Δ. Τηγανίτας εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Ξευγένη και ισοφάρισε για τον Κεραυνό Ποταμούλας.

Το νικητήριο γκολ για την ΑΕ Αγίου Δημητρίου πέτυχε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με σουτ ο Μπουλιέρης.

Αξίζει να αναφερθεί ότι οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι (63΄) με τον Π. Μουχάνη (απόκρουσε ο Παπαθανάσης), ενώ ο Κεραυνός Ποταμούλας από το 77΄αγωνίσθηκε με 10 ποδοσφαιριστές εξαιτίας της αποβολής του Μπουσδούνη.