Για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου από τον Κόροιβο με 77 – 78 στην παράταση.
Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και στο τέλος της κανονικής διάρκειας οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες. Τα πάντα κρίθηκαν στην παράταση όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3 πόντους, ο ΑΟΑ  μείωσε στο 77 – 78, όμως δεν ήρθε το καλάθι στην τελευταία επίθεση και ο Κόροιβος πανηγύρισε τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 25 – 24, 16 – 14, 18 – 22, 12 – 11, 6 – 7 παρ.

Διαιτητές: Θεονάς – Παπαθανασίου – Μηλαπίδης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 13(1), Μπερερής 3, Μιχάλογλου 13(1), Χατζηνικόλας, Φραντσέσκι 21 (1), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 19(3), Σταματογιάννης 3, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 2, Σταμίρης.

Α.Σ.Α. ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Κώστας Κεραμιδάς): Μάινς 9, Ρουτκάουσκας 15, Χουχούμης 21(3), Δημητρακόπουλος, Χρυσόπουλος 9(1), Χατζηδάκης 3, Σιγκούνας 2, Αθανασούλας 19(3), Μπεκρής, Τάταρης.