ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι Απόλλων Δοκιμίου και ΑΕ Ευηνοχωρίου μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις και το τελικό 1-1 κρίνεται δίκαιο

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και πήραν προβάδισμα στο 11΄με αυτογκολ του Καραχάλιου, για να φέρει γρήγορα στα «ίσα» το ματς ο Απόλλωνας, επτά λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Α. Κορομηλά. Στην επανάληψη  Απόλλωνας και ΑΕ Ευηνοχωρίου δεν δημιούργησαν την μεγάλη ευκαιρία και το 1-1 παράμεινε μέχρι το τέλος

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

2΄Κοντινό σουτ του Πεσλή, μπλοκάρει την μπάλα ο Δουλιώτης

9΄Διαγώνιο σουτ του Α. Κορομηλά, η μπάλα ελάχιστα άουτ

11΄ΓΚΟΛ 0-1 Εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλείου από τα αριστερά, η μπάλα βρίσκει την πλάτη του Καραχάλιου και καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του

13΄ Συρτό σουτ του Α. Κορομηλά η μπάλα άουτ

17΄ Πέναλτι για τον Απόλλωνα μετά από ανατροπή του Α. Κορομηλά, από τον Κωνσταντάρα

18΄ΓΚΟΛ 1-1 Ο Α. Κορομηλάς με εύστοχη εκτέλεση πετυχάινει το γκολ της ισοφάρισης για τον Απόλλωνα

22΄Εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλείου, κεφαλιά του Κωνσταντάρα η μπάλα άουτ

25΄Εκτέλεση φάουλ από τον Α. Κορομηλά, ο Δαλαγιώργος από κοντά δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

36΄ Εκτέλεση κόρνερ από τον Βασιλείου , ο Κάκκος γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά το κοντινό σου που έκανε, μπλόκαρε την μπάλα ο Θεοδωρακόπουλος

40΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλείου, ο Θεοδωρακόπουλος εντυπωσιακά απομακρύνει την μπάλα σε κόρνερ

41΄Σέντρα του Δαλαγιώργου από τα αριστερά, ο Δουλιώτης απομακρύνει πριν η μπάλα φτάσει τον Πεσλή, που ήταν έτοιμος να σκοράρει

43΄Σέντρα του Κοντοπάνου από τα δεξια, ο Κοτρότσος με σουτ στην …κίνηση στέλνει την μπάλα άουτ

45΄Εκτέλεση φάουλ του Κορομηλά, η μπάλα βρήκε το κεφάι του Αλμπάνη και κατέληξε κόρνερ

58΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Βασιλείου, κεφαλιά του Αλμπάνη άουτ

59΄΄Διαγώνιο σουτ του Δημαρά απομακρύνει ο Θεοδωρακόπουλος

68΄Δυνατό μακρινό σουτ του Φ. Κορομηλά ελάχιστα άουτ

91΄Πέναλτι θέλουν οι γηπεδούχοι μετά την ανατροπή του Γκουρνέλου από τον Καλαβριζιώτη, με τον ρέφερι όμως να έχει αντίθετη άποψη