Ο ΑΟ Ρηγανά πέτυχε τον στόχο του στο Κυριακάτικο ματς με τον Κεραυνό Ποταμούλας

Νίκησε με 1-0 και σε συνδυασμό με την ήττα της ΑΕ Αγίου Δημητρίου βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 26 βαθμούς , μαζί βέβαια με την ομάδα του Αστέρα Καμαρούλας ( με πλεονέκτημα όμως( 0-0, 1-2 τα δυο ματς μεταξύ τους), έχοντας μάλιστα και ένα ματς λιγότερο.

Ήταν ένα ματς που οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, έχασαν πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλεύτηκαν το γεγονός ότι αγωνίζονταν με ποδοσφαιριστή παραπάνω για περίπου 55 λεπτά, πήραν την νίκη. Το «χρυσό»γκολ πέτυχε ο Πελεκάνος με κεφαλιά στο 67΄.

Οι κυριότερες φάσεις και το γκολ

13′  Δυνατό σουτ Τζωρτζόπουλου θα κοντράρει η μπάλα και θα καταλήξει κόρνερ

35′  Θαυμάσιος συνδυασμός του Καλογεράκη με τον Πελεκάνο, ο πρώτος θα μπει σε τετ α τετ θα ανατραπεί από τον Τηγανίτα Δ. και ο διαιτητής θα δώσει πέναλτυ . Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Καλογεράκης και θα αποκρούσει ο Παπαθανάσης με τα πόδια

Αξιοσημείωτο ότι ο Τηγανίτας Δ. θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη

53′  Θαυμάσια ενέργεια του Αριστόπουλου απ τα δεξιά θα γυρίσει την μπάλα στον Τζωρτζόπουλο αυτός θα πασάρει στον Πελεκάνο που δεν θα μπορέσει να κάνει την κεφαλιά μπροστά απ την εστία ….

58 Σουτ του Κοντογιάννη άουτ

67′ ΓΚΟΛ 1-0  Σέντρα Τζωρτζόπουλου απ τ αριστερά κεφαλιά Πελεκάνου απ το ύψος του πέναλτυ στα δίχτυα 1-0

84′ Τετ α τετ Καλογεράκη θα πλασάρει λίγο άουτ

90′ Σουτ Αθανασίου θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Παπαθανάσης σε κόρνερ

Διαιτητής : Τάκος

Βοηθοί: Κουτρομάνος, Βασιλέιου