Πετυχαίνοντας ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δυο στην επανάληψη ο Αστέρας Καμαρούλας νίκησε με 3-0 τον ΑΟ Σκουτεράς στον αγώνα που έγινε την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο του Αγίου Κων/ νου.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι κα πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης, απέναντι στην ομάδα του ΑΟ Σκουτεράς που σε μερικά σημεία του αγώνα έδειξε με την εμφανσιή της ότι αδικείται από την βαθμολογική θέση την οποία βρίσκεται. Κυρίως στο ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου όπου το σκορ ήταν 1-0 είχε ευκαιρίες για την ισοφάριση δίχως όμως να καταφέρει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Αστέρας Καμαρούλας παραμένει στην πρώτη  θέση της βαθμολογίας (μαζί με τον ΑΟ Ρηγανά) με 29 βαθμούς, ενώ ο ΑΟ Σκουτεράς έχει 5 βαθμούς.

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα ο Αστέρας ξεκίνησε δυνατά στο 2΄, Κοντινή κεφαλιά από τον Πετρονικολό η μπάλα άουτ, και στο 31΄ μετά από σέντρα του Γκουρνέλου, ο Ταμπάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας στο σκορ.

Στο 45΄ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Ταμπάκη να βρίσκεται σε καλή θέση μέσα στην περιοχή του ΑΟ Σκουτεράς, αλλά ο Κόκκαλης απομάκρυνε σε κόρνερ

Στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου δυνατό σουτ από τον Ακούλι, ο Πελέκης απομακρύνει σε κόρνερ, ενώ στο 68΄ ο Μυριούνης Π έκανε σουτ έξω από την περιοχή, ο Πελέκης απομάκρυνε και πάλι σε κόρνερ

Στο 85΄  Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Σαμψώνα, ο Πετρονικολός εκμεταλέυτηκε την ολιγωρία της άμυνας των φιλοξενούμενων πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ του Αστέρα

Το τελικό 3-0 διαμορθωθηκε στο 89΄ όταν ο  Παναγιωτόπουλος εκμεταλεύτηκε την μπαλιά του Αριστόπουλου και με σουτ έστειλε την μπάλα για Τρίτη φορά στα δίχτυα

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί: Σούζας, Βασιλόπουλος

Αστέρας Καμαρούλας (Παναγιώτης Βραχωρίτης)

Πελέκης, Νταλιάνης(73΄Αριστόπουλος), Γκουρνέλος, Τσακανίκας, Γιώτης(46΄Νιτσάκης), Παναγιωτόπουλος, Σαμψώνας, Πετρονικολός, Δήμος(46΄Κορέτσης), Κουκογιάννης(58΄Νικολόπουλος), Ταμπάκης