Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Κεραυνός Ποταμούλας και Αστέρας Αγρινίου (2-2) στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας του 2ου ομίλου , σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Ποταμούλας την Κυριακή το μεσημέρι.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δυο φορές, αλλά ο Αστέρας είχε απάντηση, καθώς έφερε το ματς στα «ίσα».

Ο Γ. Σωτηρίου έδωσε προβάδισμα στον Κεραυνό με το ξεκίνημα της αναμέτρησης (8΄), ο Κοκκώνης όμως ισοφάρισε άμεσα (35΄), σε 1-1  σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και πάλι ο Κεραυνός πήρε προβάδισμα (52΄), αλλά ο Τσιάκαλος στο 85΄διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Μετά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής ο Αστέρας Αγρινίου βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, ενώ ο Κεραυνός Ποταμούλας έχει 6 βαθμούς.

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί: Μπουκουβάλας, Κοτρότσου