Αναλυτικά η ενημέρωση από την ΠΑΕ Παναιτωλικός:

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε ο Παναιτωλικός στην εκπνοή του αγώνα με τον Αστέρα στην Τρίπολη. Σε μια αναμέτρηση που και πάλι υπήρξαν σοβαρά διαιτητικά λάθη σε βάρος του παρά τη χρήση VAR. Στο 18’ δεν καταλογίστηκε πέναλτι σε χέρι του Πασαλίδη, ενώ στο 50’ καταλογίστηκε παράβαση σε χέρι του Ταχάρ, με τον Μπαράλες να εκτελεί το πέναλτι δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους. Η ομάδα μας αντέδρασε και μείωσε με προσπάθεια του Ρόσα στο 60’, ενώ στη συνέχεια είχε δύο δοκάρια στο 81’ και στο 90’. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντέλετιτς με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μουνάφο (91′ Χαουρέγκι), Μαρκ Φερνάντεθ, Ριέρα (44′ Ντέλετιτς), Κρέσπι (75′ Μπόρχα Φερνάντεθ), Μπαράλες.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Φερνάντεθ, Τζανακάκης, Μαρσιάλ, Σιέστεντ, Κέβιν, Ταχάρ (63′ Τσιγγάρας), Ντάλσιο, Άλβαρες (73′ Μουνιέ), Ρόσα, Ντίας (80′ Λιάβας), Ντάουντα.