Στο «ντέρμπι» των ομάδων της Μακρυνείας ο ΑΟ Ζευγαρακίου ήταν ο νικητής και μάλιστα με το «ευρύ»  5-1, απέναντι στον γηπεδούχο Αχιλλέα Γραμματικούς

Η ομάδα του Δημήτρη Λώλου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης.

Μετά τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής ο ΑΟ Ζευγαρακίου βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 24 βαθμούς, ενώ ο Αχιλλέας Γραμματικούς παρέμεινε στους 11 βαθμούς

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και στο 8΄ο Θ. Κουλουκούρας άνοιξε το σκορ. Ο Καλαντζής με την συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου πέτυχε το δεύτερο γκολ του ΑΟ Ζευγαρακίου, σκορ το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα στου πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΑΟ Ζευγαρακίου πέτυχε και τρίτο γκολ (στο 48΄), με τον Αδάμου.  Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 50΄ με τον Γ. Θεοδωρόπουλο. Ο Καλαντζής στο 64΄και ο Πάγια στο 80΄διαμόρφωσαν το τελικό 1-5.

Διαιτητής: Τάκος

Βοηθοί: Κακατσίδης, Ροδάτος

Αχιλλέας Γραμματικούς (Σπύρος Μπούρδος)

Σάπιος, Χαμηλός, Θεοδωρόπουλος Χ., Αλέρτας, Σταμάτης, Πασόπουλος, Βίδας, Ζιάκας, Κερασίδης, Θεοδωρόπουλος Α., Θεοδωρόπουλος Γ.

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Χασάνης, Θεοδωρόπουλος Χ., Σταμούλης και Κωνσταντάκης