Πρωταθλητής στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου (μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος), αναδείχτηκε η ομάδα του ΑΟ Ρηγανά, μετά την Κυριακάτικη νίκη επί της ΑΕ Αγίου Δημητρίου με 2-0 , και σε συνδυασμό με την ήττα του Αστέρα Καμαρούλας στην Ποταμούλα

Θέση την οποία θα διατηρήσει, και στο φινάλε του πρωταθλήματος αφου η ομάδα της Καμαρούλας έχει ρεπό την τελευταία αγωνιστική.

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα ο ΑΟ Ρηγανά πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης απέναντι στην ΑΕ Αγίου Δημητρίου που αγωνίσθηκε με αρκετές ελλείψεις βασικών ποδοσφαιριστών.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

14′ Σουτ του Τύμπα λίγο άουτ

19′ Ωραία ενέργεια του Πελεκάνου που θα σουτάρει και θα αποκρούσει με διπλή ενέργεια ο Σαμαράς

21′ Σουτ Κωστακιώτη θα αποκρούσει ο Σπυρόπουλος

22′ ΓΚΟΛ  1-0  Σέντρα του Κωστόπουλου από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Αριστόπουλου η μπάλα στα δίχτυα

25′ Σουτ Πελεκάνου ελάχιστα άουτ

30′ Ωραία ενέργεια του Αριστόπουλου απ τα αριστερά, θα μπει στην μικρή περιοχή θα πασάρει στον Καλογεράκη ο οποίος δεν θα μπορέσει να πλασάρει σωστά μπροστά απ τον Σαμαρά και θα χαθεί μεγάλη ευκαιρία

33′ Σουτ Τζωρτζόπουλου άουτ

45′  Σουτ του Μουχάνη Β. θα αποκρούσει με υπερένταση πάνω στην γραμμή ο Σπυρόπουλος

61′ ΓΚΟΛ  2-0  Εκτέλεση φάουλ του Καλογεράκη από πλάγια δεξιά , θα πεταχτεί με προβολή ο Αριστόπουλος και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα

75′ Εκτέλεση φάουλ Καλογεράκη η μπάλα λίγο άουτ

80′ Πολύ καλή ευκαιρία για την ‘ Ένωση» με τον Φάτσαλη να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση αλλά κάνει άστοχο σουτ

Διαιτητής: Καλαμάρης

Βοηθοί: Λύσσαρης, Βασιλείου Χρ.