Στην Β΄κατηγορία επέστρεψε μετά από ένα χρόνο απουσίας ο Αστέρας Κυψέλης.

Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας τερμάτισε στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ ο Αστέρας Κυψέλης. Μετά τα αποτελέσματα της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας ο Αστέρας Κυψέλης συγκέντρωσε 40 βαθμούς, και η δεύτερη θέση που τερμάτισε τον οδήγησε και πάλι στην Β κατηγορία.

Όσο αφορά το ματς της τελευταίας αγωνιστικής με την Αναγέννηση Ρίγανης ήταν ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς που έληξε με το ισόπαλο 3-3

Στον αγωνιστικό χώρο με δυο γκολ του Τσιλιγιάννη στο 35΄ και στο 38΄η Αναγέννηση βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αστέρας Κυψέλης αντέδρασε, ο Παπαθανασίου στο 50΄μείωσε σε 1-2, και εφτά λεπτά αργότερα ο Ρεντζέπης Χ. έφερε το ματς στα «ίσα» . Στο 72΄ο Χότζα έδωσε προβάδισμα στο Αστέρα για να διαμορθώσει το τελικό 3-3 η Αναγέννηση Ρίγανης στο 85΄με σκόρερ τον Σαπλαούρα

Στιγμές απόλυτης χαράς και πανηγυρισμών ακολούθησαν μετά το τέλος της αναμέτρησης, από τους ποδοσφαιριστές την διοίκηση και το τεχνικό τιμ της ομάδας του Αστέρα Κυψέλης (foto).

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί: Βλάχος, Κασβίκης Ι