Στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής των αγώνων πλέι-οφ για την άνοδο στην Α΄κατηγορία της ΕΠΣΑ ο Άρης Αιτωλικού νίκησε με 3-1 τον ΑΟ Ρηγανά.

Ήταν ένα δυνατό ματς ανάμεσα σε δυο ισοδύναμες ομάδες της Β΄κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά προηγήθηκαν με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαπεντάλεπτου. Στην συνέχεια ο ΑΟ Ρηγανά ισορρόπησε τον αγώνα, έφερε το ματς στα «ίσα» (1-1), σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο β΄ημίχρονο και οι δυο ομάδες ήθελαν την νίκη, σε ένα ανοιχτό παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν.Με την συμπλήρωση 70 λεπτών οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα, ο ΑΟ Ρηγανά στην συνέχεια ήταν άτυχος σε σουτ του Καλογεράκη η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι, και λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο Άρης πέτυχε και το τρίτο γκολ..

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

1′ Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Άρη, ο Πελεκάνος θα βγει μόνος του, θα πλασάρει εύστοχα αλλά θα ακυρωθεί το γκολ ως οφσάιντ οριακή φάση…

15΄ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Φράγκο να μην προλαβαίνει να πλασάρει και να διώχνουν οι αμυντικοί του Ρηγανα σε κόρνερ

16′ ΓΚΟΛ 1-0  Κεφαλιά του Φράγκου, μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα στα δίχτυα

20′ Σουτ του Καβαλιέρη θα μπλοκάρει ο Ζίγκος

25′ Δυνατό σουτ Αθανασίου θα μπλοκάρει ο Τσαπόκος

30′ Σέντρα Αριστόπουλου κεφαλιά Καλογεράκη αουτ

34′ Εκτέλεση κόρνερ από τον  Καλογεράκη κεφαλιά Κωστή λίγο αουτ απ το οριζόντιο δοκάρι

39′ ΓΚΟΛ  1-1 Κλέψιμο της μπάλας από τον  Πελεκάνο θα δώσει στον Αριστόπουλο που θα σουτάρει θα κοντράρει η μπάλα, θα φτάσει στον Καλογεράκη που θα πλασάρει εύστοχα για την ισοφάριση

50′ Δυνατό σουτ Τζωρτζόπουλου θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Τσαπόκος

56′ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ζέρβα να πλασάρει από ευνοϊκή θέση και θα μπλοκάρει ο Ζίγκος

63′ Εκτέλεση κορνερ Ζέρβα κεφαλιά του Τρικαλινού λίγο αουτ

70′ ΓΚΟΛ  2-1 Ατομική ενέργεια του Τρικαλινού θα μπεί στην περιοχή θα πλασάρει δίνοντας προβάδισμα στον Άρη

78′  Δυνατό  σουτ Καλογεράκη στο οριζόντιο δοκάρι μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Ρηγανά για την ισοφάριση

81′ ΓΚΟΛ  3-1 Τετ α τετ Ζέρβα θα πλασάρει , θα αποκρούσει ο Ζίγκος και στην επαναφορά ο Τρικαλινός θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Καλαμάρης

Βοηθοί: Γαλανόπουλος, Καλυβόπουλος