Ο Άρης Λεπενούς έκανε την έκπληξη νικώντας τον Αστέρα Καμαρούλας με 3-0, σε ματς για την πρώτη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ που έγινε την Κυριακή στο γήπεδο της Λεπενούς

Οι γηπεδούχοι άριστα στημένοι στον αγωνιστικό χώρο με όπλο την δυνατή τους άμυνα, κατάφεραν να βγάλουν τους φιλοξενούμενους από τον ρυθμό τους, και αφού έφεραν το ματς στα μέτρα τους, στην επανάληψη πέτυχαν τρία γκολ , και πήραν την μεγάλη νίκη–πρόκριση

Από την άλλη μεριά ο Αστέρας Καμαρούλας ήταν μακριά από τον καλό εαυτό του, σε κανένα σημείο της αναμέτρησης δεν θύμιζε την περσινή καλή ομάδα της Β΄κατηγορίας. Βέβαια είχε και αρκετές ελλείψεις βασικών ποδοσφαιριστών….

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

10΄ Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Π. Θώδη, μπλοκάρει την μπάλα ο Παπαθανασόπουλος

22΄Σέντρα του Τρομπούκη, κεφαλιά ο Δήμος η μπάλα μετά από κόντρες καταλήσει πλάγιο άουτ,,

40΄Μακρινή μπαλιά του Βαμβακά Χ., ο Κοκκώνης γίνεται κάτοχος της μπάλας, πλασάρει άουτ

47΄Σέντρα-σουτ του Μήκα μπλοκάρει την μπάλα ο Καραντζένης

59΄ΓΚΟΛ 1-0 Πέναλτι για τους γηπεδούχους μετά την ανατροπή του Γιώτη στον Τσοπανά. Ο Σ. Θώδης εύστοχος ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους

65΄ΓΚΟΛ 2-0 Ο Νιτσάκης στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα βρίσκει το χέρι του, με τον ρέφερι να καταλογίζει το πέναλτι.

Εύστοχος και πάλι ο Σ. Θώδης, με τον ρέφερι να δίνει ..επανάληψη. Αυτή την φορά αναλαμβάνει ο Κοκκώνης πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ για τον Άρη Λεπενούς

86΄ΓΚΟΛ 3-0 Ο Ηλίας Κοκκώνης πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής: Καραβασίλης

Βοηθοί : Δημονίτσας, Καραπιπέρης