Μία μεγάλη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ πήρε ο ΑΟ Ρηγανά νικώντας στην παράταση τον Απόλλωνα Θέρμου με 2-1. Ο αγώνας έγινε το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο του Ρηγανά

Από το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι παρότι ήταν αουτσάιντερ για την νίκη έδειξαν εξαιρετικό πρόσωπο. Αν και βρέθηκαν πολύ νωρίς πίσω στο σκορ εντούτοις κατάφεραν έφεραν το ματς στα «ισα» στην κανονική διάρκεια του αγώνα και στην παράταση πήραν την μεγάλη πρόκριση.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

5′ ΓΚΟΛ  0-1 Μετά από ασίστ του Τζουλιάνο Μουτσα ο Σέρτζιο Μουτσα θα πλασάρει σωστά στην γωνία του Κοσμά για να γίνει το 0-1

20′ Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Σ. Μουτσα να πλασάρει από ευνοϊκή θέση και να αποκρούει με τα ποδια ο νεαρός Κοσμάς

40′ Κάθετη πάσα Καρυμπα στον Τυμπα που δεν θα προλάβει να βρει την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα και χάνεται μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά

42′ Δυνατό σουτ Αλτζερίνη η μπάλα  πανω απ τα δοκάρια

66′ ΓΚΟΛ  1-1  Εκτέλεση φάουλ Καρυμπα η μπάλα θα χτυπήσει στο αριστερό δοκάρι του Κουντρα και θα καταλήξει στα δίχτυα

73′ Σέντρα του Καλογερακη κεφαλια Ζαπαντιωτη λίγο αουτ απ το οριζόντιο δοκάρι

Παράταση

92′  Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Σπυριλιωτη να μην προλαβαίνει να πλασάρει και να διώχνει ο Κουρσαρης

101′  Νέα ευκαιρία μετά από φάουλ του Τζουλιάνο Μουτσα, με κεφάλια ο Παντης θα στείλει την μπάλα λίγο άουτ

105′  Ευκαιρία για τον Ρηγανά μετά από φάουλ του Μπιτσικωκου και κεφαλιά του Αριστοπουλου θα μπλοκάρει ο Κουντρας

110′  ΓΚΟΛ 2-1 Εκτέλεση φάουλ Μπιτσικωκου πρώτη κεφαλιά θα πάρει ο Κουρσαρης και με γυριστο σουτ ο Αριστοπουλος θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα

119′ Μεγάλη ευκαιρία σε σουτ του Σαγανα θα αποκρούσει στην γωνία του ο Κουντρας εντυπωσιακά παραχωρωντας κορνερ

120′ Mεγάλη ευκαιρία με τον Παντη με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα αουτ σε μια πολύ καλή στιγμή για τον Απόλλωνα να ισοφαρίσει

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης ήταν η παρθενική συμμετοχή του τερματοφυλακα Κοσμά Ιωσήφ 15 ετών κάτω απ τα δοκάρια του ΑΟ Ρηγανά. Επίσης στον αγωνιστικό χώρο κατά την διάρκεια του αγώνα πέρασαν και οι 15χρονοι Γιώργος Τσιάρας και Κώστας Ξενάκης (έτος γεννήσεως 2005).

Διαιτητής: Ζυγάς

Βοηθοί: Κολοσιώνης, Τάκος