Η ενημέρωση από τον Αθλητιικό Όμιλο Ιναχου αναφέρει χαρακτηριστικά

Ισόπαλη 3-3 , έληξε η σημερινή φιλική αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στον Ιδομενέα Εμπεσού, στο γήπεδο του Εμπεσού.

Ο Ίναχος Βάλτου προηγήθηκε στο σκορ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράπτη στο 15ο λεπτό. Στο 25′ πάλι με τον ίδιο τρόπο και με τον ίδιο σκόρερ, σημειώθηκε το δεύτερο γκολ. Το ημίχρονο έκλεισε με 0-3 υπέρ της ομάδας μας χάρη στο γκολ του Τσεκούρα έπειτα από σέντρα του Μήτσου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιδομενέας Εμπεσού έφτασε στην ισοφάριση με δύο γκολ του Λαγού (65′ και 75′) κι ένα του Καππέ (70′) για να διαμορφωθεί το τελικό 3-3.

Ευχαριστούμε την ομάδα του Εμπεσού για τη φιλοξενία και της ευχόμαστε καλή πορεία στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΑ.