Με 3 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Κ19 νίκησε την ΑΕ Αγίου Δημητρίου με 3-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Τα Γκολ των νικητών πέτυχαν , ο Τρομπούκης στο 53΄, ο Τσάκνης στο 60΄και ο Σοροβός στο 80΄, ενώ 3  λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης είχε σουτ στο δοκάρι

Διαιτητής : Λιόνας

Βοηθοί : Βασιλόπουλος, Σπυρόπουλος

Κ19 Παναιτωλικός (Λουτσιάνο Ντε Σόυζα)

Ραγιάς, Βασιλας (46′ Παπανικολόπουλος), Κακαβίτσας, Θεοδώρου (64′ Αναστασόπουλος), Ντόκας, Λαμπρίδης, Τσιγαρίδας (58′ Τσάκνης), Ντάβανος, Καρατσώλης (46′ Τρομπούκης), Κρανιώτης, Δημητρίου (75′ Σοροβός)

ΑΕ Αγίου Δημητρίου (Θεόδωρος Μουχάνης)

Παπαϊωάννου, Καντερές, Μπαλάσκας, Νταλαπέρας (66′ Ντόκας), Μπλέτσας, Μπουλιέρης, Μπαμπάτσικος (55′ Καλοκαίρης Λ.), Φεγγούλης, Παπαδήμας, Μουχάνης Π., Μαυροφρίδης

Το Agriniogoal.gr βρέθηκε κατά την διάρκεια του β΄ ημιχρόνου, στο Εμιλέον και σας παραθέτει το παρακάτω φωτορεπορτάζ: