Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας του 1ου ομίλου ο ΑΟ Ρηγανά νίκησε με 2-0 τον Αράκυνθο Ματαράγκας και ξεκίνησε με το «δεξί» της υποχρεώσεις του στην νέα σεζόν

Ήταν ένα πολύ καλό ματς ανάμεσα σε δυο ομάδες της κατηγορίας που έχουν στόχο την κορυφή. Οι νικητές ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση, πέτυχαν γρήγορο γκολ. Στην συνέχεια ο Αράκυνθος προσπάθησε για την ισοφάριση δημιούργησε ευκαιρίες δίχως όμως να καταφέρει να στείλουν οι επιθετικοί του την μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε  στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

5′ Στην προσπάθεια να απομακρύνει την μπάλα ο Κουρσάρης χτύπησε στο πόδι και έγινε αναγκαστική αλλαγή, με τον Βαγενά

12′  Εκτέλεση φάουλ του Μπιτσικώκου στην μικρή περιοχή θα κατεβάσει την μπάλα  ο Μικρόπουλος  αλλά θα προλάβει ο Κρέτσης να μπλοκάρει και θα χαθεί η ευκαιρία για τον Ρηγανά

18′ ΓΚΟΛ 1-0

Ο Τύμπας ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Μπούκαρη Χ. Ο ρέφερι θα καταλογίσει πέναλτι, το οποίο θα εκτελέσει εύστοχα ο Βαγενάς δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του

25′ Δυνατό σούτ του Δήμου Πελεκάνου από πλάγια δεξιά , η μπάλα στην αγκαλιά του Καραδήμα

32′ Συρτή σέντρα του Κουλουκούρα από τα δεξιά ο Πελεκάνος δεν προλαβαίνει από κοντινή απόσταση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

34′ Μακρινό σουτ του Μπανάκα η μπάλα λίγο άουτ

36′  Εκτέλεση φάουλ του Βδουκάκη από τα δεξιά , κοντινό σουτ του Κουζέλη η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Καραδήμα

49′ Τετ α τετ Πελεκάνου θα αποκρούσει ο Καραδήμας , στην μεγαλύτερη ευκαιρία του Αράκυνθου να ισοφαρίσει

59′ Εκτέλεση φάουλ του  Βδουκάκη, σουτ του  Πελεκάνου η μπάλα άουτ

76′ Μεγάλη ευκαιρία για το Ρηγανά με τον Μικρόπουλο να κάνει το κοντινό σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

80′ Σουτ Βαγενά λίγο αουτ

81′  Εκτέλεση φάουλ του Βδουκάκη στην μεγάλη περιοχή η μπάλα θα κοντράρει σε σώματα θα χτυπήσει στο δεξί κάθετο δοκάρι και θα μπλοκάρει ο Καραδήμας

94′ ΓΚΟΛ 2-0 Ο Μικρόπουλος εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο την ασίστ του Ζαπαντιώτη και με σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Καλυβόπουλος, Λάμπου