O Πανερυθραϊκός επιβεβαίωσε τη δυναμικότητά του στο Αγρίνιο, όπου νίκησε την τοπική ομάδα 67-52, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη στο δεύτερο δεκάλεπτο, το οποίο τελείωσε με επιμέρους 3-18 και δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να βάλουν καλάθι στα τελευταία 7’48”! Αν συνυπολογίσουμε, δε, ότι το Αγρίνιο έκανε και ενάμισι λεπτό να σκοράρει στην 3η περίοδο, τότε η ομάδα του Διαμαντάκου έμεινε χωρίς εύστοχο σουτ για 9’17” από το 23′ έως το 32′ της αναμέτρησης!

ΑΟ Αγρινίου – Πανερυθραϊκός 52-67
Διαιτητές: Παναγιώτου-Καρπάνος-Κωνσταντινίδου
Δεκάλεπτα: 16-15, 24-35, 42-50, 52-67
ΑΟΑγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3 (1), Νικολαΐδης 6, Γρίψιος 13 (1 τρίπ., 11 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 6, Ναούμης 3 (1), Γαρέζος 10 (1), Τσιαμπάς, Μήτσου 8, Μούκας, Κορτσές 3.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 9 (1), Κοντούδης, Καλλιανιώτης 8 (2), Ντουζίδης, Βουγιούκας 6 (8 ριμπ.), Σκάνδαλος 3, Γιαουρτόγλου 9 (2), Καμπουρίδης 6 (1), Στάθης 3 (1), Στασινόπουλος, Αθανασούλας 11 (2), Φιλιππάκος 12.