Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας ο Αστέρας Κυψέλης πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Κεραυνού Ποταμούλας με 2-1.

Σε ένα ανοιχτό ματς με πολλές φάσεις εκατέρωθεν οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τον Ξευγένη στο 37΄.

Η απάντηση των παιχτών του Αστέρα ήταν άμεση, καθώς ένα λεπτό αργότερα ο  Κοθρούλας με σουτ έφερε το ματς στα «ίσα», σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και οι δυο ομάδες ήθελαν την νίκη με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το «χρυσό» γκολ ένα λεπτό πριν το σφύριγμα της λήξης με σκόρερ τον Μακρή.

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί: Κοτρότσου, Κορδολαίμης

Κεραυνός Ποταμούλας : (Άρης Ξευγένης)

Παπαθανάσης, Παναγιωτόπουλος, Σωτηρίου, Ι. Κοκώνης, Σαλαούνης(80΄ Μπουσδούνης), Κυτούγιας, Ξευγένης, Αγγελης(71΄Κωστάκης Β), Τηγανίτας, Σοφρώνης, Β. Κοκώνης ( 59΄Κοντογιάννης)