Πολύ καλή εμφάνιση από τον Ιδομενέα Εμπεσού και σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 5-2

Η ομάδα του Νίκου Μπόλη ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης

Αντίθετα η ομάδα των Ελπίδων Αγρινίου βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα, δεν κατάφερε να αντιδράσει, παρά μόνο στο τέλος της αναμέτρησης όπου πέτυχε και τα δυο γκολ

Μόλις στο 5΄ο Μπόλης έδωσε προβάδισμα στον Ιδομενέα. Στην συνέχεια, ο Ζήμος στο 23΄, Καππές, στο 32΄και Α. Λαγός στο 45΄πέτυχαν τρια ακόμη γκολ για τους φιλοξενούμενους με σκορ ημιχρόνου (0-4)

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πέτυχε το 0-5 στο 47′ ο Α. Λαγός, και κάπου εκεί τελείωσε ο αγώνας. Το μόνο που κατάφεραν οι Ελπίδες Αγρινίου ήταν να μειώσουν στο 82΄, με τον Ράδο, και στο 87΄με τον Χαραμή.