ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής ο Παναγρινιακός, που συνέτριψε την Κέρκυρα με 5-1. Μετά από ένα μέτριο ξεκίνημα, η ομάδα του Αγρινίου  κατάφερε να βρει τον τρόπο προς τα δίχτυα με γκολ 3 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Στο β΄ημίχρονο η ανωτερότητα των γηπεδούχων ήταν εμφανές μέσα στο γήπεδο, δημιουργώντας ευκαιρίες και στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα πέντε φορές

Από την άλλη μεριά οι Φαίακες του Κώστα Χριστοφοράκη, οι οποίοι, βεβαίως αγωνίστηκαν με σύνθεση ανάγκης, αφού, το ρόστερ τους ακόμη είναι ελλιπέστατο (και με προετοιμασία ελάχιστων ημερών), φάνηκαν μόνο στο πρώτο ημίχρονο, και στην επανάληψη υπέκυψαν στην ανωτερότητα των αντιπάλων τους.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

42΄1-0 Θαυμάσια μπαλιά του Μήλιου στην πλάτη της άμυνας της Κερκυρας, ο Βασιλάρης με σουτ πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους

47΄2-0 Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκόλια, ο Μήλιος με γυριστή κεφαλιά πετυχαίνει το δεύτερο γκολ για τον Παναγρινιακό

51΄3-0 Κάθετη μπαλιά του Βασιλογιάννη, ο Ντούλιας έγινε κάτοχος της μπάλας και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα για Τρίτη φορά στα δίχτυα του Πετράκη

54΄4-0 Σέντρα του Γκόλια από τα αριστερά ο Σ. Φραγκούλης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

69΄Κάθετη πάσα του Μήλιου, ο Βασιλογιάννης μόνος απέναντι στον Πετράκη, κάνει λάθος κοντρόλ, και ο Φουρίκης απομάκρυνε την μπάλα

71΄4-1 Ατομική προσπάθεια και σέντρα του Μπουντανί από τα δεξιά , ο Μπαχιματάι με κοντινό πλασέ μειώνει το σκορ

79΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νούλα η μπάλα ελάχιστα άουτ

90΄Δυνατό σουτ του Μπουντανί από το ύψος της περιοχής η μπάλα άουτ

91΄5-1 Μετά από μπαλιά του Σαμψώνα, ο Κούσης πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής : Κατσικογιάννης

Βοηθοί: Διαμαντής, Πάνος