Επιστροφή στις νίκες για τον Αστέρα Κυψέλης

Με σκορ 4-0 νίκησε ο Αστέρας Κυψέλης της Ελπίδες Αγρινίου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου. Η ομάδα του Σήφη Μπούσγου ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6΄ο Ασβεστόπουλος, που ήταν και αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη σε ένα τετράλεπτο (55΄-59΄), οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα 3 γκολ και κάπου εκεί..τελείωσε το παιχνίδι.

Ο Γιαννακίδης στο 55΄ λοιπόν πέτυχε το δεύτερο γκολ για τον Αστέρα Κυψέλης, και δυο λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι τριπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του.

Το τελικό 4-0 διαμόρθωσε  στο 59΄ ο Παπαθανασίου

Διαιτητής: Βλάχος

Βοηθοί : Ξύστρας, Τσουμάρης