Εντυπωσιακό ματς με φάσεις εκατέρωθεν,  δυο δοκάρια, τρία γκολ και λύτρωση για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις του αγώνα, όπου πέτυχαν το νικητήριο γκολ..

Κεραυνός Γαβαλούς-Ολυμπιακός Παναιτωλίου 2-1 , με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι και δίκαια να παίρνουν τους 3 βαθμούς της νίκης. Εκτός από τα γκολ ο Κεραυνός Γαβαλούς είχε και δυο δοκάρια με τους Κερασίδη και Λυμπέρη Π., καθώς επίσης ευκαιρίες για γκολ

Όσο αφορά τα γκολ της αναμέτρησης ο Μερδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 76΄δίνει προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου 3 λεπτά αργότερα, έφερε το ματς στα «ίσα» με γκολ του Κόκκαλη. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λυμπέρη

Μετά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής ο Κεραυνός Γαβαλούς βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 9 βαθμούς  (3 νίκες σε 3 αγώνες), ενώ ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου έχει 1 βαθμό

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Τσουμάρης