Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε σήμερα η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού που επιβλήθηκε 2-0 της Λαμίας και βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα Υποδομής της Super League μαζί με ΠΑΣ Γιάννινα και ΠΑΟΚ. Η μεγάλη ευκαιρία του α’ ημιχρόνου χάθηκε στο 6’, όταν ο Κόκα κέρδισε και εκτέλεσε πέναλτι στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη και άνοιξε το στον στο 70’ με πλασέ του Ζουρνατζάκη. Εννέα λεπτά αργότερα από εκτέλεση φάουλ του Αυγέρη, ο Ζουρνατζάκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Αγωνίστηκαν οι: Πουλιάνας, Μπαρδούλης, Καστανιώτης, Ζαβέρδας, Σοφιανόπουλος, Νικολάου, Παπαδόπουλος (60’ Τσουγκρής), Μπαρμπαγιάννης (60’ Τσουμάνης), Ζουρνατζάκης( 85’ Κοντογιάννης), Κόκα (85’ Αθανασίου), Αυγέρης (85’ Τουρλίδας).