Αποφασιστικός παρουσιάστηκε ο ΟΦΗ στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” για την 4η αγωνιστική των playout της Super League και προηγήθηκε 1-0 στο 68′, όμως ο Χριστοδουλόπουλος ισοφάρισε στην εκπνοή και χάρισε τον πολύτιμο πόντο στον Ατρόμητο, διαμορφώνοντας το 1-1. Αήττητοι παραμένουν στο μίνι πρωτάθημα οι Κρητικοί, πρώτος βαθμός για τον Ατρόμητο!

Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο Αγρίνιο, χάρη σε αυτογκόλ του Λισγάρα στο 84ο λεπτό και πήρε σημαντικό βήμα στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία.

Όλα τα…λεφτά στην αναμέτρηση Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα (1-1) ήταν το α΄ημίχρονο. Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν με τον Σάντσες (4΄), οι Ηπειρώτες ισοφάρισαν με τον Λιάσο (29΄) ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια (Περέα 6΄- Νίνης 12΄). Στην επανάληψη οι δύο αντίπαλοι χαμήλωσαν αισθητά…στροφές σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.