Παναγρινιακός-ΠΑΣ Θύελλα 2015 1-1

ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Μετά από ένα κακό παιχνίδι που κυριάρχησαν οι δυνατές προσωπικές μονομαχίες  Παναγρινιακός και Θύελλα ΠΑΣ 2015, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 18΄με τον Σ. Κοκώνη, που εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας του Παναγρινιακού, για να ισοφαρίσουν έγκαιρα οι γηπεδούχοι με κοντινή κεφαλιά του Καντάνη τέσσερα λεπτά αργότερα, ενώ ο Βασιλάρης από καλή θέση δεν κατάφερε ένα λεπτό αργότερα να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο β΄ ημίχρονο οι φάσεις που δημιουργήθηκαν ανάμεσα στις δυο εστίες  ήταν ελάχιστες με το τελικό 1-1 να θεωρείται δίκαιο αποτέλεσμα

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

4΄ Κοντινό σουτ του Βασιλάρη άουτ, μετά από μπαλιά του Ντούλια

8΄Διαγώνιο σουτ του Βασιλάρη, η μπάλα ελάχιστα άουτ

18΄ΓΚΟΛ 0-1 Οι φιλοξενούμενοι παίρνουν προβάδισμα στο σκορ με κοντινή προβολή του Σ. Κοκώνη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την παράλληλη σέντρα του Α. Τσιούνη

19΄Δυνατό μακρινό σουτ του Σκιαδά, η μπάλα ελάχισατ αόυτ

22’ ΓΚΟΛ 1-1 Εκτέλεση φάουλ από τον Γκόλια, η μπάλα φτάνει στον Καντάνη, που από το ύψος του πέναλτι με κοντινή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

23΄Σέντρα του Ντούλια από τα δεξιά, ο Βασιλάρης από κοντινή απόσταση στέλνει την μπάλα άουτ

30΄Μακρινό σουτ του Μπαρλαγιάννη, ο Παρδαλός μπλοκάρει την μπάλα

34΄Εκτέλεση φάουλ από τον Καταγή, ο Ε. Κοκώνης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ

45΄Ο Βασιλάρης σε καλή θέση απέναντι από τον  Καραγκούνη, κάνει το σουτ με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ

48΄Λάθος εκτίμηση της μπάλας από τον Παρδαλό , ο Βασίλας γίνεται κάτοχος κάνει το σουτ με τον Παρδαλό να απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του