“Καθάρισε” με Κούσα ο Τηλυκράτης

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε πριν από λίγο ο Τηλυκράτης Λευκάδας κόντρα στην ΑΕ Μεσολογγίου με 3-0 για την 9η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Ήττα με σκορ 3-0 για την ΑΕΜ στη Λευκάδα από τον τοπικό Τηλυκράτη στα πλαίσια της 9η αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής. Λιγοστές ευκαιρίες μπροστά

Super League 2: Όλα τα σενάρια για την άνοδο και μπαράζ!

Την τελευταία αγωνιστική, στις 19/5, θα διεξαχθούν οι εξής αναμετρήσεις: Ξάνθη-Λεβαδειακός Ιωνικός-Εργοτέλης Χανιά-Διαγόρας Τα σενάρια: Νίκη Ξάνθης και νίκη Ιωνικού: 1ος Ιωνικός και 2η Ξάνθη Νίκη Ξάνθης και ισοπαλία Ιωνικού-Εργοτέλη: 1η Ξάνθη και 2ος Ιωνικός Νίκη Ξάνθης και νίκη Εργοτέλη: 1ος Εργοτέλης και 2η Ξάνθη Ισοπαλία Ξάνθης-Λεβαδειακού και νίκη Ιωνικού: 1ος Ιωνικός και 2ος Λεβαδειακός Ισοπαλία Ξάνθης-Λεβαδειακού και ισοπαλία

Football League: Αποτελέσματα 12ης αγωνιστικής

Νότιος Όμιλος Αποτελέσματα 12ης αγωνιστικής Επισκοπή – Καλαμάτα 1-0 (64′ Νάνι) Ιάλυσος – Νίκη Βόλου 1-1 (23′ Μαστραντωνάκης – 92′ Λούκας Γκαρσία) Αιγάλεω – Σαντορίνη 3-0 (22′ Τσιλιγκίρης, 24′ Λάσκαρης, 40′ Χαντί) Καλλιθέα – Ασπρόπυργος 1-0 (78′ Στούπης) Δευτέρα 17/5 Ρόδος – Αστέρας Βλαχιώτη 17:00 Τετάρτη 19/5 (εξ αναβολής) Ασπρόπυργος – Νίκη Βόλου Καλλιθέα – Αιγάλεω Επόμενη αγωνιστική Κυριακή 23/5 Ασπρόπυργος – Αιγάλεω Καλαμάτα –

Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής (16/5) στην Γ΄Εθνική

Αναλυτικά τα αποτελέσματα: 1ος όμιλος - 11η αγωνιστική Απόλλων Παραλιμνίου-Ελπίδα Σαπών 1-0 ΑΕ Εύοσμου-Εθνικος Σοχού 0-0 Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Ορφέας Ξάνθης 1-3 ΑΕ Διδυμοτείχου-Ηρακλής 0-1 Πανδραμαϊκός-ΑΕ Αμπελοκήπων 2-0 Άρης Αβάτου-Αναγέννηση Θαλασσιάς 3-0 Αλεξανδρούπολη FC-Αετός Ορφανού 2-2 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Νέστος Χρυσούπολης 0-3 α.α. 2ος όμιλος - 11η αγωνιστική ΠΑΟ Κουφαλίων-Αετός Βαρβάρας 1-1 Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Θύελλα Σαρακηνών 2-1 Νέα Καλλικράτεια-Εθνικός Γιαννιτσών 4-3 Θερμαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-0 Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αγροτικός Αστέρας

Αποτελέσματα 5ου ομίλου Γ΄ Εθνικής

5ος όμιλος – 9η αγωνιστική Κέρκυρα-ΠΑΣ Πρέβεζα 1-0  Θύελλα Κατσικάς-ΑΕ Λευκίμμης 0-0  ΠΑΣ Θύελλα-Αμβρακικός Λουτρού 0-1  Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΕ Μεσολογγίου 3-0  Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Καληράχης 0-0  ΟΦΑΜ-Παναγρινιακός    ΑΝΑΒΟΛΗ Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου   ΑΝΑΒΟΛΗ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ # Ομάδα Βαθμοί 1  Τηλυκράτης Λευκάδας 21 2  Λευκίμμη 20 3  Αχέρων Καναλακίου 19 4  ΟΦΑΜ 16 5  Αστέρας Καληράχης 14 6  Κέρκυρα 13 7  Αναγέννηση Άρτας 12 8  Αμβρακικός Λουτρού 11 9  Παναγρινιακός 9 10  Θύελλα Κατσικάς 8 11  Α.Ε. Μεσολογγίου 5 12  Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 5 13  ΠΑΣ Πρέβεζα 4 14  ΠΑΣ Θύελλα 2015 4

SL2 : Αποτελέσματα Play off 4η αγωνιστική

Play off Super League 2 (4η αγωνιστική 14:45) Διαγόρας Ρόδου – Ιωνικός 3-5 (10' Σμυρλης, 13' Αθανασίου, 59' - 16' Κυργιας, 45+2' Ρολε, 52' Κάστρο, 69' Κουϊρουκίδης  ) Ξάνθη – Εργοτέλης 0-1 (46' Tσέλιος) Λεβαδειακός – Χανιά 3-0 (26 Ενομό, 62' Μεχία, 90+2' Μυτίδης) ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Η επόμενη (5η) τελευταία αγωνιστική  Τετάρτη 19 Μαΐου (15:30) Ιωνικός-Εργοτέλης Ξάνθη-Λεβαδειακός Χανιά-Διαγόρας

Live Stream Τηλυκράτης Λευκάδας – ΑΕ Μεσολογγίου

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση (live streaming) την Κυριακή 16 Μαΐου 2021 και ώρα 17:00 τον αγώνα της Γ Εθνικής κατηγορίας του 5ου ομίλου  μεταξύ των ομάδων Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΕ Μεσολογγίου. https://youtu.be/rHRAmcZm3to

Super League 2: Δυο στροφές πριν το τέλος

Δυο στροφές πριν από την ολοκλήρωση της Super League 2, όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοικτά για την άνοδο και τα μπαράζ ανόδου στην Super League 1. Τέσσερις ομάδες διεκδικούν τις προνομιούχες θέσεις, ούτως ώστε να αγωνιστούν την επόμενη σεζόν στην πρώτη κατηγορία. Το παιχνίδι που ξεχωρίζει σήμερα είναι εκείνο μεταξύ της Ξάνθης

Οι αθλητικές μεταδόσεις της Κυριακής (16/05)

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα: 10:15 COSMOTE SPORT 5 HD  MotoGP 2021 Grand Prix de France - Προθέρμανση 11:00 COSMOTE SPORT 5 HD  Moto-E World Championship 2021 Λε Μαν, Γαλλία - Αγώνας 11:45 COSMOTE SPORT 5 HD  Moto3 2021 Grand Prix de France - Αγώνας 12:30 Eurosport 2 Παγκόσμιο Κύπελλο Ζέγκεντ Κανόε / Καγιάκ 13:05 COSMOTE SPORT 5 HD  Moto2 2021